3 měsíce učení se novému cizímu jazyku (německému) jsou za námi. Již se umíme představit a představíme i naši celou rodinu. Řekneme, jak se kdo v rodině jmenuje a kolik je mu let. Známe německé pozdravy, barvy, čísla, dny v týdnu atd. Německá výslovnost se nám pomalu lepší a nepřipadá nám tak „cizí“. Probíráme německé reálie a možnost využití německého jazyka v praxi po škole.
Cizí jazyk se učíme zábavnou formou, používáme nejnovější moderní učebnici Wir alle. Při drilování gramatiky se i bavíme – při hraní kostek se učíme tvořit otázky a odpovídat na ně. Při házení míčkem trénujeme slovíčka. Malujeme barevné hady. Občas si pustíme německou písničku nebo zahrajeme Kahoot. Některé hodiny si zpestříme – např. Halloweenem. Tento týden nás čeká čertovská hodina 😊
Lenka Škabradová