Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ

Naše škola se zapojila do projektu Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje s názvem Podpora podnikatelských znalostí žáků ZŠ.

• reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/54.0030

Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jedná se o pilotní projekt, který v nadregionálním rozsahu zkouší aplikovat zjednodušený model tzv. fiktivních firem, který se osvědčil na středních školách, na školy základní. Cílem projektu je seznámit žáky s problematikou podnikání, zvýšit jejich finanční gramotnost a schopnost aplikovat teoretické znalosti do praxe, ale také podpořit jejich měkké dovednosti – zejména schopnost prezentace a práce v týmu.

Na naší škole jsme založili 3 minipodniky (fiktivní firmy). V 9. B vznikla Hudební skupina Lukáše Balouna, v 8. třídách Cestovní kancelář Black rose a reklamní agentura Magic desing.

dnes, pátek 22. 10. 2021
skoro jasno 9 °C 3 °C