Základní školaKaznějov
ZŠ Kaznějov

2.B

třídní učitelka: Mgr. Libuše Sajnerová

ROZVRH HODIN 2.B (150.25 kB)

 

#

Sladká tečka na závěr školního roku

Datum: 28. 6. 2023

Díky jedné z maminek, která se rozhodla upéct pro všechny děti vynikající originálně vytvořený dort, jsme si na konci roku také pořádně zamlsali. Byla to opravdu dobrota...

#

Hry na hřišti

Datum: 26. 6. 2023

Po zmrzlinovém osvěžení jsme si místo do třídy šli na hrát na hřiště. A pořádně si to užili.

#

Putování za pokladem lesních skřítků

Datum: 16. 6. 2023

16. června jsme se společně se sedmáky vydali do lesa za lesními skřítky, kteří nám tam schovali svůj poklad. Nejdříve nás však čekala cesta lesem plná úkolů s lesní tématikou. Po splnění všech úkolů jsme museli vyluštit tajenku a u pana myslivce určit správně přírodniny, které jim cestou nasbíral.

#

Návštěva budoucích prvňáčků

Datum: 13. 6. 2023

Dne 13.6. se mezi nás přišli podívat předškoláci z MŠ sídliště. Přečetli jsme jim pohádku o slepičce a dalších zvířátkách, vyluštili jsme společně křížovku, ukázali nám, jak umí počítat a dávat mandličky na koláčky, zazpívali si s námi a na závěr si s prvňáčky poskládali puzzle.

#

Pasování na čtenáře

Datum: 8. 6. 2023

Dne 8.6. se z dětí stali velcí čtenáři. Četli opravdu moc pěkně, chválila je nejen paní knihovnice, ale i paní starostka a pan ředitel, kteří se rovněž na nás přišli do knihovny podívat. Panu králi slíbili, že budou stále poctivě číst a ke knížkám se chovat hezky.

#

Návštěva předškoláků u nás ve třídě

Datum: 6. 6. 2023

V úterý 6.6. se mezi nás přišly podívat děti z MŠ U továrny. Ukázali jsme jim, jak to ve škole chodí, jak jsme se zvládli naučit číst, psát a počítat, zazpívali jsme si s nimi i písničku o zvířátkách a dokonce si s námi i zatančili. Podle slov paní učitelky byli předškoláčkové nadšení.

#

Školní výlet do Farmaparku u Toma

Datum: 2. 6. 2023

Na náš první školní výlet jsme vyrazili mezi zvířátka do Farmaparku, kde jsme se dozvěděli nejen něco o životě zvířat, ale některá jsme si mohli i pohladit či nakrmit. Po prohlídce jsme si nakoupili plno dárkových předmětů na památku. Výlet se nám vydařil, neboť nám přálo i počasí.

#

Beseda v městské knihovně

Datum: 1. 6. 2023

Dne 1.6. jsme se s dětmi vydali podívat se do knihovny, kde je za týden čeká pasování na velké čtenáře. Paní Tůmová je velice hezky přivítala, ukázala jim, jak to v takové knihovně vypadá a chodí, jak se mají ke knížkám chovat a dokonce jim přečetla i pohádku z jedné z knížek.

#

Den dětí

Datum: 31. 5. 2023

Tak jako každý rok si naši páťáci připravili pro všechny žáčky 1.st. k svátku dětí řadu zajímavých úkolů jako je třeba poznávání chutí, střílení gólů do branky apod. Za splnění všech úkolů je čekala zasloužená odměna.

#

Tvoření v keramické dílně

Datum: 23. 5. 2023

V rámci hodin pracovních činností jsme si byli vyzkoušet ve školní keramické dílně pracovat a vytvořit si nějaký výrobek z hlíny. Zjistili jsme, že to není zase tak jednoduché, ale přesto jsme to zvládli. Snad se nám kočičky vydaří.

#

Besídka ke Dni matek

Datum: 18. 5. 2023

Na 18.5. jsme si pro naše maminky a nejen pro ně připravili pásmo básniček, pohádek, písniček i hádanek. Rodičům jsme uvařili kávu a k ní některé maminky či babičky upekli něco dobrého na ochutnání. Strávili jsme společně jedno pěkné květnové odpoledne. Bylo to moc fajn.

#

Čarodějnická stezka

Datum: 27. 4. 2023

Poslední dubnovou noc přilétají čarodějnice na svých zapeklitých strojích a pozorují, co se děje na zemi. Jedna z nich, čarodějnice Berta, se přiletěla podívat na naše prvňáčky a uvařila jim ve svých kotlících záludné úkoly. Za jejich splnění je čekala odměna.

#

Den Země

Datum: 21. 4. 2023

Na pátek 21. 4. 2023 připravil Radovánek Kaznějov pro žáky naší školy projektové dopoledne na téma „Den Země“.

#

Velikonoční tvoření

Datum: 4. 4. 2023

Celý týden jsme věnovali svátkům jara...zvládli jsme si zasít travičku, do ní vyrobili pár zápichů kuřátka, zajíčka a vajíček a od jedné z maminek jsme dostali vlastnoručně vyrobené perníčky, dokonce ve vajíčku bylo ukryté pro děti překvapení...

#

Projektový den "Zdravé zoubky"

Datum: 3. 4. 2023

Dnešní den jsme věnovali péči o naše zoubky...

#

Maškarní bál

Datum: 31. 3. 2023

Tento den nebyl jako každý jiný, ale místo žáčků se ve škole sešli dědečkové a babičky a ukázali nám, jak se umí bavit a dovádět...

#

Čertí školička

Datum: 5. 12. 2022

Tak jako každý rok zavítal mezi naše malé prvňáčky Mikuláš s čerty a anděly. Místo žáčků seděli ve třídě malí čertíci a plnili úkoly čertice Belzezuby.

#

Slavnostní předávání slabikáře

Datum: 30. 11. 2022

Dnes měly děti možnost ukázat písmenkovému rytíři, jak se už naučily číst a on je za to pasoval na malé čtenáře. Každý z nich musel před rytířem složit slib, že bude každý den číst, aby se z něj stal velký čtenář. Oni zas od rytíře dostali slabikář a pasovací listinu.

#

Termokamery

Datum: 3. 11. 2022

I my jsme měli možnost vyzkoušet si, co všechno se s termokamery dá dělat...

#

Strašidelné řádění

Datum: 1. 11. 2022

V tento den se v naší třídě nesešly děti a paní učitelka, ale jen samé čarodějnice, čarodějové, smrtky, pavoučí muži, netopýři, dýně či zombie. Všichni byli opravdu moc strašidelní a zvládli splnit všechny úkoly čarodějnice Beatrix.

#

Poznávání stromů a tvoření výtvorů z přírodnin

Datum: 18. 10. 2022

Ve skupinkách děti vytvářely nádherné výtvory z přírodnin. Ukázaly, jakou fantazii a kreativitu v sobě mají...vznikly opravdu nádherné obrázky...kočka, domek, jablko, králík, kytka či sluníčko a spoustu dalších...jsou to šikulkové.

#

Naše podzimní tvoření

Datum: 12. 10. 2022

Během hodin výtvrné výchovy a pracovních činností vytvořily děti krásné výrobky...tak proč se nepochlubit...

#

Podzimní okénko

Datum: 7. 10. 2022

Začal podzim a tak i my si vytvořili takové okénko podzimu.

#

Pohádka O veliké řepě

Datum: 22. 9. 2022

Známá pohádka o řepě, kterou dědeček nemohl vytáhnout a potřeboval pomoc druhých nás provázela všemi předměty. Děti ji i zvládly zahrát...

#

Naše první svačina

Datum: 6. 9. 2022

Po 2 hodinách plných různých činností přišla konečně námi oblíbená velká přestávka. Konečně jsme se mohli pochlubit ostatním, co dobrého máme ke svačině.

#

První den ve škole

Datum: 1. 9. 2022

Slavnostní přivítání našich malých školáčků. Přeji všem, ať se vám ve škole líbí, rádi chodíte do školy a máte jen samé úspěchy.

Meteostanice

Předpověď počasí

dnes, středa 27. 9. 2023
zataženo 20 °C 13 °C
čtvrtek 28. 9. slabý déšť 18/11 °C
pátek 29. 9. slabý déšť 14/9 °C
sobota 30. 9. polojasno 17/8 °C

Naučná stezka Kaznějov

Školní časopis Zkazky

ZKAZKY