Základní školaKaznějov
ZŠ Kaznějov

2.B

třídní učitelka: Mgr. Libuše Sajnerová

ROZVRH HODIN 2.B (150.25 kB)

Zobrazeno 1-30 ze 39
Jarní stezka

Jarní stezka

Datum: 7. 6. 2024

Konečně se umoudřilo počasí a my vyrazili do lesa zopakovat si vše o jaru a včelách. Nejdříve nás čekala stezka, kde jsme vyluštili tajenku a poté jsme vymýšleli příběhy o včelce. Moc se nám povedly. Za to jsme dostali pochvalu a odměnu. Na závěr celého dopoledne jsme si zahráli postřehovku s čísly.

Den dětí

Den dětí

Datum: 3. 6. 2024

Naši spolužáci z 5.tříd si pro nás připravili zábavné dopoledne plné zajímavých atrakcí, které jsme s nadšením plnili. Po splnění všech úkolů nás čekala parádní odměna. Ke svačině jsme si mohli opéct špekáček.

Pohádkový statek Břasy

Pohádkový statek Břasy

Datum: 16. 5. 2024

V hodinách prvouky jsme si povídali o smyslech, a proto jsme se vydali na pohádkový statek, kde si děti samy vyzkoušely, jak je těžké, orientovat se v prostoru pouze podle navigování druhého, jak jsou všechny smysly pro nás důležité, také si zahrály pohádku a mohli nakrmit kozy.

Slet čarodějnic a čarodějů

Slet čarodějnic a čarodějů

Datum: 30. 4. 2024

Dnes se všechny děti proměnily v čaroděje a čarodějnice a plnily začarované úkoly čarodějnice Aloisie. Za splnění všech úkolů je čekala odměna a hlavně....řidičský průkaz létání na koštěti.

Indiánské řádění

Indiánské řádění

Datum: 27. 3. 2024

V tento den se ve škole sešli jen samí Indiáni a Indiánky...kromě toho, že jsme hledali poklad starých Indiánů, jsme si i společně zatančili a předvedli řadu indiánských tanců...skvělé dopoledne, které jsme si užili se vším všudy...

Preventivní program Hasík

Preventivní program Hasík

Datum: 14. 3. 2024

V rámci preventivního programu navštívily naší školu členky hasičského sboru a poutavě děti seznámily s důležitou činností hasičů, zkusily si přivolat pomoc a také, jak se mají zachovat při požáru v budově.

 Projektový den -Tříkrálové putování

Projektový den -Tříkrálové putování

Datum: 5. 1. 2024

Celý den jsme se věnovali příběhu o třech králích, jejich putování do Betléma, prošli jsme si stezku Tří králů, zazpívali koledu, vyrobili si tři krále a vymýšleli jsme, jaké dary bychom Ježíškovi donesli my.

Vánoce ve třídě

Vánoce ve třídě

Datum: 22. 12. 2023

Poslední den před Vánocemi jsme si i ve třídě hráli na Ježíšky a nadělovali pod stromeček drobné dárečky. Všichni jsme měli z dárků velikou radost.

Vánoční besídka pro rodiče

Vánoční besídka pro rodiče

Datum: 20. 12. 2023

Příjemné předvánoční posezení s rodiči s připraveným programem plným vánočních básniček, písniček i pohádek.

Čertí školička a Mikulášská bojovka

Čertí školička a Mikulášská bojovka

Datum: 7. 12. 2023

Jako každý rok i letos mezi nás zavítal Mikuláš s anděly a čerty. Pár hříšníků se mezi námi našlo...

Advent na zámeckém statku

Advent na zámeckém statku

Datum: 24. 11. 2023

Dnešní den jsme pojali trochu jinak...vyrazili jsme na zámecký statek Újezd nade Mží.

Dračí stezka

Dračí stezka

Datum: 7. 11. 2023

V tento den jsme začali výuku trochu jinak...povídáním o svých dracích, které jsme si donesli do školy, pak jsme putovali za draky dračí stezkou a zakončili celý den pouštěním našich dráčků. Bylo to moc prima...

Vyrábění z kaštanů

Vyrábění z kaštanů

Datum: 19. 10. 2023

Letošní podzim byl v naší třídě pojat hlavně sbíráním kaštanů v okolí školy.

Sladká tečka na závěr školního roku

Sladká tečka na závěr školního roku

Datum: 28. 6. 2023

Díky jedné z maminek, která se rozhodla upéct pro všechny děti vynikající originálně vytvořený dort, jsme si na konci roku také pořádně zamlsali. Byla to opravdu dobrota...

Hry na hřišti

Hry na hřišti

Datum: 26. 6. 2023

Po zmrzlinovém osvěžení jsme si místo do třídy šli na hrát na hřiště. A pořádně si to užili.

Putování za pokladem lesních skřítků

Putování za pokladem lesních skřítků

Datum: 16. 6. 2023

16. června jsme se společně se sedmáky vydali do lesa za lesními skřítky, kteří nám tam schovali svůj poklad. Nejdříve nás však čekala cesta lesem plná úkolů s lesní tématikou. Po splnění všech úkolů jsme museli vyluštit tajenku a u pana myslivce určit správně přírodniny, které jim cestou nasbíral.

Návštěva budoucích prvňáčků

Návštěva budoucích prvňáčků

Datum: 13. 6. 2023

Dne 13.6. se mezi nás přišli podívat předškoláci z MŠ sídliště. Přečetli jsme jim pohádku o slepičce a dalších zvířátkách, vyluštili jsme společně křížovku, ukázali nám, jak umí počítat a dávat mandličky na koláčky, zazpívali si s námi a na závěr si s prvňáčky poskládali puzzle.

Pasování na čtenáře

Pasování na čtenáře

Datum: 8. 6. 2023

Dne 8.6. se z dětí stali velcí čtenáři. Četli opravdu moc pěkně, chválila je nejen paní knihovnice, ale i paní starostka a pan ředitel, kteří se rovněž na nás přišli do knihovny podívat. Panu králi slíbili, že budou stále poctivě číst a ke knížkám se chovat hezky.

Návštěva předškoláků u nás ve třídě

Návštěva předškoláků u nás ve třídě

Datum: 6. 6. 2023

V úterý 6.6. se mezi nás přišly podívat děti z MŠ U továrny. Ukázali jsme jim, jak to ve škole chodí, jak jsme se zvládli naučit číst, psát a počítat, zazpívali jsme si s nimi i písničku o zvířátkách a dokonce si s námi i zatančili. Podle slov paní učitelky byli předškoláčkové nadšení.

Školní výlet do Farmaparku u Toma

Školní výlet do Farmaparku u Toma

Datum: 2. 6. 2023

Na náš první školní výlet jsme vyrazili mezi zvířátka do Farmaparku, kde jsme se dozvěděli nejen něco o životě zvířat, ale některá jsme si mohli i pohladit či nakrmit. Po prohlídce jsme si nakoupili plno dárkových předmětů na památku. Výlet se nám vydařil, neboť nám přálo i počasí.

Beseda v městské knihovně

Beseda v městské knihovně

Datum: 1. 6. 2023

Dne 1.6. jsme se s dětmi vydali podívat se do knihovny, kde je za týden čeká pasování na velké čtenáře. Paní Tůmová je velice hezky přivítala, ukázala jim, jak to v takové knihovně vypadá a chodí, jak se mají ke knížkám chovat a dokonce jim přečetla i pohádku z jedné z knížek.

Den dětí

Den dětí

Datum: 31. 5. 2023

Tak jako každý rok si naši páťáci připravili pro všechny žáčky 1.st. k svátku dětí řadu zajímavých úkolů jako je třeba poznávání chutí, střílení gólů do branky apod. Za splnění všech úkolů je čekala zasloužená odměna.

Tvoření v keramické dílně

Tvoření v keramické dílně

Datum: 23. 5. 2023

V rámci hodin pracovních činností jsme si byli vyzkoušet ve školní keramické dílně pracovat a vytvořit si nějaký výrobek z hlíny. Zjistili jsme, že to není zase tak jednoduché, ale přesto jsme to zvládli. Snad se nám kočičky vydaří.

Besídka ke Dni matek

Besídka ke Dni matek

Datum: 18. 5. 2023

Na 18.5. jsme si pro naše maminky a nejen pro ně připravili pásmo básniček, pohádek, písniček i hádanek. Rodičům jsme uvařili kávu a k ní některé maminky či babičky upekli něco dobrého na ochutnání. Strávili jsme společně jedno pěkné květnové odpoledne. Bylo to moc fajn.

Čarodějnická stezka

Čarodějnická stezka

Datum: 27. 4. 2023

Poslední dubnovou noc přilétají čarodějnice na svých zapeklitých strojích a pozorují, co se děje na zemi. Jedna z nich, čarodějnice Berta, se přiletěla podívat na naše prvňáčky a uvařila jim ve svých kotlících záludné úkoly. Za jejich splnění je čekala odměna.

Den Země

Den Země

Datum: 21. 4. 2023

Na pátek 21. 4. 2023 připravil Radovánek Kaznějov pro žáky naší školy projektové dopoledne na téma „Den Země“.

Velikonoční tvoření

Velikonoční tvoření

Datum: 4. 4. 2023

Celý týden jsme věnovali svátkům jara...zvládli jsme si zasít travičku, do ní vyrobili pár zápichů kuřátka, zajíčka a vajíček a od jedné z maminek jsme dostali vlastnoručně vyrobené perníčky, dokonce ve vajíčku bylo ukryté pro děti překvapení...

Projektový den "Zdravé zoubky"

Projektový den "Zdravé zoubky"

Datum: 3. 4. 2023

Dnešní den jsme věnovali péči o naše zoubky...

Maškarní bál

Maškarní bál

Datum: 31. 3. 2023

Tento den nebyl jako každý jiný, ale místo žáčků se ve škole sešli dědečkové a babičky a ukázali nám, jak se umí bavit a dovádět...

Čertí školička

Čertí školička

Datum: 5. 12. 2022

Tak jako každý rok zavítal mezi naše malé prvňáčky Mikuláš s čerty a anděly. Místo žáčků seděli ve třídě malí čertíci a plnili úkoly čertice Belzezuby.

Zobrazeno 1-30 ze 39

Meteostanice

Předpověď počasí

dnes, středa 19. 6. 2024
oblačno 29 °C 17 °C
čtvrtek 20. 6. déšť 29/15 °C
pátek 21. 6. slabý déšť 22/12 °C
sobota 22. 6. zataženo 18/8 °C

Naučná stezka Kaznějov

Školní časopis Zkazky

ZKAZKY