První naše vycházka do terénu
V prvouce jsme se učili, jaká pravidla se musí dodržovat při přecházení silnice. Nejlepší je vyzkoušet si všechno doopravdy na „vlastní kůži“, a tak jsme vyrazili před školu. Ukázali jsme si, kde je přechod pro chodce a učili se správně rozhlížet a přecházet přes silnici. S tím souvisí také řazení do dvojic, pohyb po chodníku a celková kázeň. Také jsme si prohlédli všechny dopravní značky v okolí školy. Každý chodec (malý i velký) je účastníkem silničního provozu, proto musí být velmi opatrný! Na závěr jsme se přesunuli na školní dvůr, kde jsme si zahráli hry, které souvisí s dopravní výchovou.
Ivana Kozlíková