Žáci se zúčastnili zajímavé exkurze, která je provedla procesem výroby chleba. Po zadělání těsta si každý upekl malý chlebíček a dozvěděl se, kdy a jak chléb vznikl. V rámci programu si vyzkoušeli vymlátit zrno cepem, rozdrtit je na mouku a naučili se, jak se chléb dává do pece. Exkurze pokračovala návštěvou místní farmy, kde měli možnost pohladit a nakrmit různá zvířata, což přispělo k celkovému zážitku z akce.