Začali jsme společným povídáním a vytvořili si myšlenkovou mapu, ve které děti přemýšlely, kde všude vodu najdeme a k čemu ji potřebujeme. Děti měly spoustu nápadů a velmi hezky spolupraovaly. Poté jsme si povídali o koloběhu vody v přírodě a velkou radost udělala dětem vodní stezka, na které plnily různé úkoly spojené s vodou. bylo krásné sledovat jejich zvídavost a nadšení. Na závěr dne si všechny děti odnesly diplom Strážce vody, protože se během dne dozvěděly mnoho nového a ukázaly, že už vědí, proč je důležité vodu chránit a šetřit s ní. Děti byly po celou dobu velmi aktivní a z dnešnoího "učení trochu jinak" si odnesly nejen nové poznatky, ale i pěkný společný zážitek.