Návštěva Národního divadla

Opět jsme navštívili naši první scénu.

I v tomto školním roce se žáci 8. a 9. ročníků těšili na návštěvu Národního divadla v Praze. V lednu se vydali na divadelní představení Kytice od K. J. Erbena a podruhé v březnu na představení Kráska a zvíře od Františka Hrubína. Před samotným představením ještě stihli procházku podvečerní Prahou. Prohlédli si Kampu, Čertovku, Lennonovu zeď, přešli přes Karlův most a obdivovali nádherné sochy a okolní architekturu. Zvláště je okouzlil pohled na Pražský hrad a Chrám sv. Víta. Poté již zamířili podél řeky Vltavy k budově Národního divadla. Žáci, kteří zde byli poprvé, obdivovali výzdobu vnitřních prostor. Samotná představení v podání pražských herců žáky také zaujala svým hereckým i výtvarným ztvárněním. Slavnostní zážitek umocnilo slušné chování a společenský oděv chlapců a dívek. Všem to moc slušelo. Celý výlet byl hrazen z operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK).

Vladimíra Houbová

Datum vložení: 7. 2. 2024 8:27