Veselé zoubky

Veselé zoubky_2.A_1

Projekt:
Preventivní program „Veselé zoubky“
od společnosti dm drogerie markt s.r.o.
na téma: Prevence zubního kazu u školních dětí

Na začátku přednášky, která se uskutečnila v učebně Všeználek, byli žáci motivováni k tématu pohádkou o Hurvínkovi a Máničce s názvem Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Po zhlédnutí filmu, se žákům věnoval pan ředitel ZŠ Kaznějov, který má s tímto tématem velké zkušenosti.

V průběhu hodiny děti seznámil s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, z čeho se zub skládá a co je zubní kaz a jak jej poznáme. Panem ředitelem byly probrány také zásady správné péče o zoubky, jak si čistit zoubky, aby byly bez kazu, jak odstraňovat zubní plak a proč navštěvovat zubního lékaře či dentální hygienu. Dětem byla ukázána na modelu zubů správná technika čištění zubů a také předvedeny nejčastější chyby při jejich čištění. Důraz byl kladen také na správný výběr zubního kartáčku a správnému stravování.

Na závěr byly žákům ukázány různé druhy zubních kartáčků a také např. „kartáček“ na čištění jazyka. Byly jim předvedeny i věci, které jsou používány při dentální hygieně.

Přednáška i program „Veselé zoubky“ se dětem velmi líbily. Tiše seděly, dívaly se a poslouchaly vyprávění se zaujetím. Do vyprávění mohly vstupovat se svými poznatky a zkušenostmi. Především se jim také líbila pohádka o Hurvínkovi a Máničce. Tyto dvě postavičky mají u dětí vždy úspěch. Měly radost i ze samolepek do koupelny, které později dostaly, i z preventivní taštičky s věcmi na ošetřování zoubků (zubního kartáčku, zubní pasty, žvýkačky bez cukru a přesýpacích hodin pro čištění zubů) či pracovního listu, díky kterému si žáci upevnily zásady péče o zoubky.

Havlenová

Datum vložení: 20. 1. 2021 17:56