Nácvik volání na tísňovou linku

Nácvik ve 2.A

Žáci 2. A  se učili volat na tísňovou linku

V rámci předmětu Prvouka, při učivu Nemoc a úraz, se žáci 2. A učili správně telefonovat na tísňovou linku Záchranné služby. Jaké telefonní číslo zvolit, jak číslo vytočit i jak se představit. Telefonování si zkoušeli ve dvojicích. Kdy jeden z dvojice byl operátor v Záchranné službě a druhý byl ten, který volal o pomoc. Zvolili jsme si situaci, kdy bylo nutné již zavolat na číslo 155. Řekli jsme si, které důležité informace se musí do telefonu Záchranné službě nahlásit a že mají přitom volající zachovat klid. Vše musí jasně a stručně říci, nepanikařit.

Následně si žáci role vyměnili. Žákům se telefonování líbilo a ani jim nevadilo, že přitom nepoužívají dnešní chytré mobilní telefony, ale jen telefony dnes již téměř nepoužívané či hračku telefonu  a nebo jen makety telefonů.

Zapsala Mgr. Havlenová

Datum vložení: 21. 3. 2021 13:23