Loutkové pohádky

Loutkové pohádky ve 2. A

Loutkové pohádky ve 2. A

Kdo z Vás máte rádi pohádky? Už slyším, jak téměř všichni volají:“ Já ano!“ „ Já také!“ Kdo by pohádky rád neměl?

Zveme Vás do třídy 2. A, kde na Vás budou pohádky čekat. Už se Vás nemohou dočkat.  Zde si žáci pohádky čtou z čítanky, z pohádkových knih nebo jim pohádky čte paní učitelka anebo je žáci poslouchají i z CD. Mezi oblíbené knihy patří knihy obrázkové, kde jsou do vět někdy místo slov nakreslené obrázky.

Pohádkové knihy také přinášejí děti do školy na ukázku. Především knihy s moderními pohádkami, ale donesly i nějaké knihy s klasickými pohádkami (od B. Němcové či K. J. Erbena). A právě s těmito pohádkami si hrajeme. Dramatizujeme je a využíváme i nové loutkové divadlo se spoustou krásných loutek. Posíláme Vám fotografie z těchto divadelních představení - Červená karkulka, Perníková chaloupka a Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Nejraději by v pohádce vždy hrály všechny děti, ale omezený počet osob v pohádkách nám to nedovoluje. Tak se alespoň vystřídáme, pokud to čas dovolí.

Někdy pohádky hrajeme i jen my sami. Najednou se z nás stanou herci. Třeba pohádka O veliké řepě, kdy se svalíme všichni na jednu hromadu, to máme rádi. Kolikrát se u hraní pohádek i pořádně nasmějeme, např. když někdo něco poplete. Nedávno se nám dokonce zapletli i nitě od loutek. To byla mela.

Vše ale dobře dopadlo, tak jak to v pohádkách bývá. Psssst! Neslyšíte něco?             Zazvonil zvonec a pohádek je konec.

Zapsala: Mgr. Havlenová

Datum vložení: 21. 3. 2021 13:00