Strašidelný den 1. 11. 2022 v 1.A - 3.část

1.11.2022

„Abrakadabra“. Dobrý den!

Strašidla jsou připravena dále plnit školní úkoly. Tentokrát má pro nás něco připravené paní učitelka. Hlavně abychom to zvládly. „ Strašidla, připravte si barevné papíry,“ říká paní učitelka. Budeme asi něco vyrábět. Prý si uděláme papírovou čarodějnici. Nejdříve si ale musíme z obdélníku udělat čtverec. To je pro nás trochu oříšek. Většina z nás to nikdy nedělala. To překládání je těžké. Moc se nám nedaří. Nakonec něco jako čtverec máme. Ale přichází další překládání. Některým ze strašidel se moc nedaří. Všem nakonec pomůžeme a máme přeloženo. Nyní si na ten papír dokreslíme obličej čarodějnice. Musí být pořádně ošklivý. A je hotovo.

Vzápětí ale následuje další, nyní už pro nás strašidla jednoduchý úkol. Vymalovat si předloženou – hádejte co – no přece čarodějnici. To je pro nás hračka. Na závěr si ji ještě vystřihneme a máme zase hotovo. A co nás čeká dál? Zábava. Uděláme si všichni dvojice a mezi čela si vložíme kriketový míček. Nesmíme si ho držet rukama, to je podmínka. Všichni jsme zvážněly a plně se soustředíme, aby nám míček nespadl. A za chvíli začaly míčky padat. Ale některé strašidelné dvojice vydržely. Zkoušíme to znova a znova. Nakonec se všichni smějeme, protože míček máme všude jinde, jen ne mezi čely. Ale co to?

Zazvonil školní zvoneček a strašidlům skončil školní den.  Škoda. Věřím, že se strašidlům u nás ve škole líbilo a že se k nám ještě někdy vrátí. Tak už jen poslední sladká odměna za vykonanou práci a strašidla:  Pápápá. I poslední „Abrakadabra“. Zase někdy příště.

Datum vložení: 1. 11. 2022 18:59
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2022 19:11