Školní výlet

Hrad Radyně

PRVŇÁCI NA RADYNI

Na svůj první školní výlet vyrazili prvňáčci na Radyni. Tam nás přivítali mladí průvodci. Naší třídy se po svačině ujala slečna Monika. Nejprve jsme kuší a lukem lovili jelena. Potom jsme se za postupného výkladu a zastávek vydali na samotný hrad. Šli jsme kolem hluboké studny, až jsme se dostali až do hradu. Byli jsme v hladomorně, ve strašidelné místnosti u Radouše a nakonec jsme po mnoha strmých schodech došli až na vrchol věže, odkud byl nádherný výhled do širokého okolí. Po zdolání všech schodů zpět už nás čekalo jen nakupování. To by nebyl pravý výlet, kdybychom si nemohli  koupit něco na památku a něco na zub. Po mnoha deštivých dnech nám přálo i počasí. Věřím, že všichni přijeli spokojeni, plni zážitků a znalostí o Radyni.

I. Kozlíková

Datum vložení: 16. 6. 2021 21:18