Informace k přihláškám na SŠ + VZOR přihlášky

Přihlášky na SŠ žáci obdrží na ZŠ.
Vyplněné a potvrzené přihlášky je pak nutno podat na školy (osobně, či doporučeně poštou) do 1. března 2022.

Vážení rodiče a vycházející žáci,

kvapem se přiblíží období podávání přihlášek na střední školy. Chci Vám proto připomenout důležité údaje.  Žáci od nás obdrží 2 přihlášky na SŠ s vyplněnými známkami z pololetního vysvědčení.

Doma si do nich vyplníte názvy a adresy škol a obory studia, na které se žáci hlásí, dále i důležité kontaktní údaje. Obě přihlášky je nutno vyplnit zcela totožně – neměnit ani pořadí škol.

Poté je žáci přinesou do školy ke kontrole a potvrzení p.ředitelem (přineste je včas, abyste vše během února dobře stihli).  Pak si je ještě nechají dle potřeby potvrdit lékařem.

Takto vyplněné a potvrzené přihlášky pak nutno podat na školy (osobně, či doporučeně poštou) do 1. března 2022.

Jednotlivé školy a obory jsme s žáky procházeli při výuce v brožuře Čím budu (uložena zde ve Výchovném poradenství), nebo na stránkách: www.studujvpk.cz, či ww.infoabsolvent.cz. Zde v kolonce „Jak na to“ (rady a doporučení) –„ Jsem na základce“ - “Přijímačky naleznete všechny důležité údaje o letošním přijímacím řízení.

Připojuji ukázku tiskopisu Přihláška na střední školy – můžete si vyzkoušet její správné vyplnění.

Máte-li jakékoli dotazy, můžete je poslat na můj mail : vitousova@zs.kaznejov.cz, nebo na e-mail třídních učitelů.

Václava Vitoušová

vých.poradce