Základní školaKaznějov
ZŠ Kaznějov

Výchovně-vzdělávací zájezd the UK

Výchovně-vzdělávací zájezd the UK

Osmáci a deváťáci se zúčastnili zájezdu do Velké Británie

Žáci 8. a 9. ročníku z naší školy se ve dnech 5. - 10. 5. 2024 zúčastnili zájezdu do Velké Británie. Největším přínosem tohoto zájezdu je rozvoj jazyka, komunikace s rodilými mluvčími a seznámení se s reáliemi a životním stylem dané země. Zájezd je pořádán ve spolupráci s CK PRO TRAVEL Plzeň, který zajišťuje i průvodkyni.

Navštívili a viděli jsme spoustu známých míst v Londýně (Greenwich, Tower Bridge, the Tower of London, St Paul’s Cathedral, Big Ben, Trafalgar Square, Buckingham Palace…), dvě slavná univerzitní města - Oxford a Cambridge, Warner Bros studio - Harry Potter, známý fotbalový stadion Chelsea, světoznámý hřebčín the National Stud v městečku Newmarket. Ubytováni byli žáci po dvou, po třech a po čtyřech v hostitelských rodinách v malém městečku  Hemel Hempstead v severozápadním okraji Londýna a v jeho blízkém okolí. 

Cesta do Velké Británie a zpět i cestování mezi jednotlivými památkami bylo zajištěno zájezdovým autobusem splňujícím všechny nezbytné normy. Přejezd přes kanál La Manche proběhl trajektem (Dunkerque - Dover), což je  druhé nejkratší spojení mezi Francií a Velkou Británií. Celý zájezd byl velmi zdařilý, provázela nás velice příjemná průvodkyně, pedagogický doprovod dále zajišťovali Mgr. Štěpán Vítovec a Bc. Dana Šofferová. Všichni zúčastnění si odváželi spoustu zážitků a suvenýrů a věřím, že pro žáky byl i motivující k dalšímu studiu anglického jazyka.

Radka Lavičková - vedoucí zájezdu

 
Datum vložení: 17. 5. 2024 11:57
Datum poslední aktualizace: 17. 5. 2024 12:01
Autor: Petra Kratochvílová

Meteostanice

Předpověď počasí

dnes, pondělí 17. 6. 2024
slabý déšť 24 °C 12 °C
úterý 18. 6. slabý déšť 29/14 °C
středa 19. 6. oblačno 29/17 °C
čtvrtek 20. 6. déšť 29/15 °C

Naučná stezka Kaznějov

Školní časopis Zkazky

ZKAZKY