Základní školaKaznějov
ZŠ Kaznějov

Vlastivědný zájezd

Vlastivědný zájezd

Po stopách bitvy u Wogastisburgu

Náš říjnový vlastivědný zájezd by se mohl jmenovat „Po stopách bitvy u Wogastisburgu”. Podnikli jsme výpravu na dvě z možných míst u města Kadaně, kde se mohla bitva odehrát. Byla to bitva Slovanů, kterou vedl Sámo a slavně porazil francké vojsko. Vystoupili jsme tedy na vrch Rubín, kde stojí dřevěná strážní věž- rozhledna, a na stolovou horu Úhošť. Z obou vrchů se nám naskytl nádherný výhled. Pan učitel Bican z Dolní Bělé vyrobil nástroje (zbraně), které se v bitvách používali. Po prozkoumání těchto hradišť jsme se odebrali do města Kadaň a prošli jsme se zde kolem městských hradeb nejužší uličkou v České republice - Katovou uličkou. Dále procházka vedla kolem řeky a zaskočili jsme také na malé občerstvení do cukrárny. Při zpáteční cestě jsme ještě udělali malou zastávku v parku na zámku v Chyši. Více už se opravdu stihnout nedalo, jen tombola při zpáteční cestě. Počasí bylo na říjen velmi příjemné. Budeme se těšit na další zajímavá místa po naší vlasti.

Ivana Kozlíková 

 
Datum vložení: 9. 10. 2023 13:33
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2023 14:26
Autor: Petra Kratochvílová

Meteostanice

Předpověď počasí

dnes, neděle 10. 12. 2023
déšť 5 °C 2 °C
pondělí 11. 12. déšť 7/4 °C
úterý 12. 12. déšť 7/6 °C
středa 13. 12. déšť 9/7 °C

Naučná stezka Kaznějov

Školní časopis Zkazky

ZKAZKY