Základní školaKaznějov
ZŠ Kaznějov

Sázení stromků

Sázení stromků

Třída 8.B zasadila 1000 sazenic borovice a douglasky

V pondělí 6. 11. se žáci 8. B věnovali bohulibé činnosti – sázení nových stromků v lese u Rybnice. Vybaveni teplým pracovním oblečením žáci s p. uč. Kratochvílovou došli na vybranou paseku, kde na ně již čekal pan ředitel Korelus a pan Patejdl, kteří sem stromky a potřebné nářadí dopravili. Po krátké instruktáži se žáci pustili do práce – vyhloubit jamku, vložit sazeničku borovice nebo douglasky, řádně upěchovat a tak stále dokola. 20 žáků zasadilo celkem 1000 stromků a to už je něco! Počasí bylo celkem přijatelné, až na krátkou přeháňku.  Pro zahřátí přivezl pan ředitel žákům teplý čaj ve várnici ze školní jídelny a též špekáčky na opečení. A tak si užili i správnou tábornickou atmosféru u ohně. Svoji třídu si poté odvedla zpět do Kaznějova paní učitelka Barbořáková. Byla to opravdu povedená a užitečná akce. Ještě jednou děkujeme žákům za perfektně odvedenou práci!  (více fotografií ve třídě 8. B)

Petra Kratochvílová

Datum vložení: 9. 11. 2023 17:26
Datum poslední aktualizace: 14. 11. 2023 8:12
Autor: Petra Kratochvílová

Meteostanice

Předpověď počasí

dnes, neděle 10. 12. 2023
déšť 5 °C 2 °C
pondělí 11. 12. déšť 7/4 °C
úterý 12. 12. déšť 7/6 °C
středa 13. 12. déšť 9/7 °C

Naučná stezka Kaznějov

Školní časopis Zkazky

ZKAZKY