Návštěva Národního divadla

Žáci opět navštívili naši první scénu.

I v tomto školním roce se žáci 9. ročníku těšili na návštěvu ND v Praze. 26. 1. 2024 se vydali v odpoledních hodinách na divadelní představení Kytice od K. J. Erbena. Před samotným představením ještě stihli procházku noční Prahou. Prohlédli si Kampu, Čertovku, Lennonovu zeď, přešli přes Karlův most a obdivovali nádherné sochy a okolní architekturu. Zvláště je okouzlil pohled na nasvícený Pražský hrad a Chrám sv. Víta. Poté již zamířili podél řeky Vltavy k budově Národního divadla. Žáci, kteří byli v ND poprvé, obdivovali výzdobu vnitřních prostor. Samotné představení v podání pražských herců (např. I. Janžurová, F. Němec, J. Preissová, J. Boušková) žáky také zaujalo svým hereckým i výtvarným ztvárněním.Slavnostní zážitek umocnilo slušné chování a společenský oděv chlapců a dívek. Všem to moc slušelo. Celý výlet byl hrazen z operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK).

Vladimíra Houbová

Datum vložení: 2. 2. 2024 10:07