Finanční gramotnost

Finanční produkty a rizika v digitálním světě – přednáška od ČSOB

V květnu přijeli za žáky osmých a poté i devátých tříd v rámci projektových dní pan Bc. Jiří Tiesl a paní Dita Fantová z plzeňské ČSOB. Besedovali jsme o tématech finanční gramotnosti a digitální bezpečnosti.

Prošli s žáky dvě klíčová témata: 1) Finanční produkty, 2) Rizika v digitálním světě. Co se týče finančních produktů, vysvětlili jsme si dva druhy bankovních účtů – běžný a spořicí. Povídali jsme si, proč je důležité mít stavební a penzijní spoření, zabrousili jsme i do tématu investic a žáci se dozvěděli, co je to „investiční trojúhelník“.  Vysvětlili jsme si pojem “chytrá” versus “hloupá” půjčka, co je to RPSN a prošli jsme druhy pojištění.

Díky interaktivní hře „Riskuj s Filipem“ jsme si vše pěkně zopakovali a my tímto moc děkujeme panu Tieslovi a paní Fantové za velice přínosné přednášky i za věcné firemní dárky, které žáky moc potěšily.

Lenka Škabradová

Datum vložení: 25. 5. 2024 9:23