Základní školaKaznějov
ZŠ Kaznějov

Exkurze Drážďany, Moritzburg

Exkurze Drážďany, Moritzburg

7., 8. a 9. třídy navštívily Německo

Exkurze Drážďany a Moritzburg   Dne 17. 5. 2024 jsme se vydali s 50 žáky ze 7., 8. a 9. tříd na exkurzi do Německa. Navštívili jsme nejprve barokní zámek Moritzburg. Na tomto místě jsme si prohlédli, kde se natáčela oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku. S HistoPadem jsme si udělali samostatnou prohlídku zámku, dozvěděli jsme se o něm mnoho zajímavých informací a zasoutěžili si i o poklad. Okolí zámku je vskutku nádherné a zámek sám je uvnitř taktéž velmi zajímavý.

Poté jsme přejeli do nedalekých Drážďan. Drážďany jsou hlavním městem Saska, což je jedna ze 16 spolkových zemí Německa. Čekala nás tam procházka historickým centrem s jeho nejzajímavějšími pamětihodnostmi. Prohlédli si Zwinger - nejslavnější komplex v Drážďanech, ve kterém sídlí několik muzeí, mj. i Gemäldegalerie Alte Meister, jedna z nejlepších obrazových galerií v Evropě. Viděli jsme impozantní neorenesanční budovu Saské státní opery Semperoper, monumentální barokní královský kostel Hofkirche, 102 m dlouhý vlys znázorňující průvod saských panovníků Fürstenzug či zámecký komplex Residenzschloss, do kterého byla v roce 2004 přestěhována sbírka Grünes Gewölbe - rozsáhlá kolekce královských klenotů, drahokamů, broží, vzácných nádob a cenných figurek. Ujít jsme si nenechali ani rezidenční věž Hausmannsturm, říční promenádu Brühlsche Terrasse podél řeky Labe a významný barokní kostel Frauenkirche na Neumarkt, který svým odvážným architektonickým pojetím velkolepého vnitřního prostoru s ohromnou kopulí vévodí panoramatu Drážďan. 

Během dne jsme navštívili také nádherně nazdobené drážďanské velikonoční/jarní trhy s výborným jídlem a typickými dekoracemi na Altmarkt, což je nejstarší náměstí v Drážďanech. V závěru exkurze jsme měli rozchod, aby si každý dle vlastního přání nakoupil suvenýry a dárky domů.  

Po celou dobu exkurze nás provázela milá paní průvodkyně Vykydalová z cestovní kanceláře PRO TRAVEL CK, s.r.o. Příjemným zpestřením byla i jejich mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy pro každého účastníka. Vše se opravdu vydařilo. Počasí jsme měli ten den až na vítr doslova na objednávku. Věřím, že si všichni exkurzi opravdu užili od brzkých ranních hodin až do hodin večerních. 

Všem žákům tímto děkuji za zájem, dochvilnost a bezproblémové chování po celou dobu zájezdu a děkuji i pedagogickému dozoru - paní Pluhařové, paní Houbové a paní Jeřábkové za milou spolupráci.

Lenka Škabradová, vedoucí exkurze

 

Datum vložení: 23. 5. 2024 8:39
Datum poslední aktualizace: 23. 5. 2024 9:10
Autor: Petra Kratochvílová

Meteostanice

Předpověď počasí

dnes, pondělí 17. 6. 2024
slabý déšť 24 °C 12 °C
úterý 18. 6. slabý déšť 29/14 °C
středa 19. 6. oblačno 29/17 °C
čtvrtek 20. 6. déšť 29/15 °C

Naučná stezka Kaznějov

Školní časopis Zkazky

ZKAZKY